^

Park 'N Go Bakeshop maoy kampiyon sa TBA

() - December 30, 2008 - 12:00am

CEBU - Nasakmit sa Park ‘N Go Bakeshop ang korona sa Group B sa Talisay Basketball Association (TBA) human ilang gipukan ang TBA Maroon sa iskor 70-65 sa miaging adlaw didto sa Talisay City Sports Complex.

Sa laing duwa, gikunis-kunis sa Eagles ang Tigers sa iskor, 65-43 aron pag-angkon sa kampiyonato sa Group C samtang ang Tamaraws misungay sa Archers sa iskor 53-51 aron paglangkat sa korona sa TBA Legends nga nagpangedaron ug 50 anyos pataas.

Karong tuiga, wala mosalmot ang mga teams sa TBA Group A aron paghatag ug higayon sa ubang mga players nga makasalida ug maayo diha sulod sa korte.

Sila si Erning Gonzaga ug Michael Arias maoy nangu sa Park ‘N Go nga gidumala ni Romy Rama. si Gonzaga mi-iskor ug 18 puntos samtang 17 puntos ang nahimo ni Arias.

Si Rama nga maoy team owner sa Amihan Bags, mitampo ug pito ka puntos.

Sila sab si Elmer Alpuerto ug si Jojo Briones ang mi-simor ug double figures sa habig sa TBA Maroons——12 kang Alpuerto ug 10 puntos kang Briones.

Sa sayo pa, si Talisay RTC Judge Francisco Seville mipasulod sa iyang duha ka free throws sa kataposang upat ka segundos aron mahimong bayani sa Tamaraws.Nagtabla pa sa iskor 51-all sa daginotong oras human makakubit ug foul si Judge Seville gikan sa Archers ug ang iyang free throws maoy nakapadaug, 53-51 apan si Boy Filosopo maoy nangu sa Tamaraws pinaagi sa iyang 14 puntos.

Si Rudy Utos may 15 puntos alang sa pilderong Archers.

Sa laing bahin, si Teddy Cabaitan maoy nangu sa Eagles pinaagi sa iyang 19 puntos ug si Hes Restauro mi-iskor ug 12 puntos arong pangulohan ang Tigers

Ang tulo ka category champions pulos nakadawat ug P/5 mil nga cash nga gikan kang Judge Seville.

Human sa duwa, nagsaulog dayon sa ilang Christmas party ang TBA nga gipangulohan sa ilang commissioner nga si Boy Filosopo, usa ka inilang siklesta sa ilang panahon.

Puntos kada usa:

First Game:

(TBA Legends)

Tamaraws (53)—Filosopo 14, Perigo 9, Cabando 9, Villacampo 7, Manreal 6, Seville 4, Batatas 2, Cruisa 2

Archers (51)—Utos 15, Cañizares 10, Raga 8, Wenceslao 7, Empleo 6, Canada 3, Badajos 2

Second Game:

(Group C)

Eagles (65)— Cabaitan 19, Restauro 13, Yosores 11, Quiñones 8, Bacaltos 8, Abellana 4

Tigers (43)—Restauro 12, Bayonas 10, Figueroa 6, Abarquez 4, Cruse 3, Villoria 2, Nadal 2, Abella 2, Bacalso 2

Third Game:

(Group B)

Park ‘N Go (70)—Gonzaga 18, Arias 17, Salvador 8, Rama 7, Gepetuan 7, Villoria 5, Lisondra 4, Cañizares 2, Mosqueda 2

TBA Maroon (55)—Alpeurto 12, Briones 10, Villoria 9, Camacho 6, Emperiwa 6, Calob 4, Toong 4, Abay 2, Enrile 2 (Gabby G. Malagar) (BANAT NEWS)  

BOY FILOSOPO GROUP B GROUP C JUDGE SEVILLE MDASH N GO PUNTOS TAMARAWS TBA
  • Latest
  • Trending
Latest
Are you sure you want to log out?
X
Login

Philstar.com is one of the most vibrant, opinionated, discerning communities of readers on cyberspace. With your meaningful insights, help shape the stories that can shape the country. Sign up now!

FORGOT PASSWORD?
SIGN IN
or sign in with