^

East All-Star midaog Cabahug sa UV Juniors maoy MVP

Gabby G. Malagar (Banat) - September 27, 2015 - 10:00am

CEBU, Philippines – Gikatakdang magpanon karon ang bagang duot sa katawhan ilabi na kadtong mahiligon sa basketball atol sa pagpahigayon karong adlawa sa tinuig nga Cebu Schools Athletic Foundation, Inc. (CESAFI) 2015 East vs. West  All-Star Games didto sa Cebu Coliseum.

Ang mga napili nga players alang sa East All-Star ni coach Gary Cortes sa University of the Visayas Green Lancers mao ang mosunod; Steve Cedrick Akomo (UV), Alfred Codilla (UV), Jun Kent Manzo (UV), Franz Arong (UV), Leonard Santillan (UV), Alwin Aguirre (UV), Arvie Cabañero (UV), Mark  Jayven Tallo (SWU), Juju Bautista (SWU), Jovanie Luz (SWU), Melvin Holper (SWU), Jan Auditor (SWU), Brantford Borces (USPF),Winston Bolivar (USPF) ug Kino Matthews Bajamunde (USPF).

Ang West All-Star ni coach Britt Reroma sa University of San Carlos Warriors gilangkuban nilang Shooster Olago (USC), Charles Pepito (USC), Victor Rabat (USC),Kiefer Lim (USC),Ian Jefferson Tagapan (USC), Nico Magat (USC),Ian Ortega (USC),Ralph Dinolan (USJ-R),Mark Labares (USJ-R), Kevin Villafranca (USJ-R), Joshua Dela Cerna (CIT-U), Allan Dimco (CIT-U), Jose Marlo Pono (CIT-U), Garciano Puerto (UC) ug Melvin Butohan (UC).

Sa laing bahin, ang mga players sa East High School All-Star ni coach Ferdinand "Bong" Pineda sa University of San Jose Recoletos Baby Jaguars mao kining mosunod:  Joshua Laurente (USC), Neon Chavez (USC), Jholo Pakanna (USC), Alje Mendez (USC), Briedyn Smith (USC), Jancork Cabahug (UV), Ramish Alforque (UV), Michael Membrano (UV), Beirn Anthony Laurente (UV),J im Paul Amistoso (UV), John Kirck Gonzaga (USJ-R), Renz Ortiz (USJ-R), Arnold Dave Ando (USJ-R), Jude Teleron (USJ-R) ug James Tempra (CEC).

Ang West High School All-Star ni coach Joever Samonte sa University of Cebu Junior Webmasters mao silang Travis Mantua (SHS-AdC), Wayne Kirby Bersaluna (SHS-AdC), Jed Cedrick Colonia (SHS-AdC),Andrew Velasco (SHS-AdC), Eroll Pastor (SHS-AdC), Phil Renzo Calumpang (SHS-AdC), Froilan Mangubat (UC), Jason Florence Abejo (UC), Luigi Kondrad, Gabisan (UC). Johnbryl Cuyos (UC), Jelmart Umpad (UC), Ain Obenza (USPF), Allen Dave Peligrino (USPF), Jasper Berezo (CIT-U) ug  Marion Abinuman sa (CIT-U).

Ang mosalmot sa 3-Point Shootout nga gipangulohan sa defending champion nga si Anton Pardo sa Southwestern University Cobras, mao ang mosunod; Bridirik Brigoli (CIT-U), Jeffrey Taghoy (CIT-U), Karl Langahin (USPF), Joshue Segumpan (UV), Jerome Napao (UV), Manzo (UV) Jovanie Luz (SWU), Melvin Holper (SWU), Tallo (SWU), Luz (SWU) Butohan (UC) ug Labares (USJ-R).

Ang mosalmot sa Slam Dunk Contest nga gipangulohan sa defending champion nga si Leonard Santillan sa UV Lancers mao silang Juan Miguel Gastador (USJR), Dolan Adlawan (USC) Rey Suerte (UV), Pepitoi (USC) Bajamunde (USPF) ug Puerto (UC). Si Santillan maoy champion sa local category sa miaging tuig diin diha sa'y champion sa foreign category nga si Olago sa SWU.

Sa dili pa sugdan ang duwa, dunay entertainers gikan sa Viva Entertainment, Inc. nga molingaw sa mga fans nga silang Donnalyn Bartolome kinsa usa ka batan-ong singer ug rapper nga si Sheyee. (BANAT NEWS)

AIN OBENZA ALFRED CODILLA ALJE MENDEZ ANG JOVANIE LUZ LEONARD SANTILLAN MELVIN HOLPER NGA SWU USC USJ
Philstar
  • Latest
Latest
Latest
Are you sure you want to log out?
X
Login

Philstar.com is one of the most vibrant, opinionated, discerning communities of readers on cyberspace. With your meaningful insights, help shape the stories that can shape the country. Sign up now!

FORGOT PASSWORD?
SIGN IN
or sign in with